Letošní rošní 2021 proběhne kapku jinak

Letošní, již 10-tý ročník bude kapku jiný. Ale doufáme, že tím vyhovíme nejen covidové době, ale hlavně všem závodníkům. Kdo bude chtít, tak kromě předané výhry (pokud vyhraje), tak se s nikým nemusí osobně setkat.
Start bude volný. Startovací okno bude 9.10.2021 od 10:00 do 12:00 hod.
Registrace k závodu bude 9.10.2021 od 9:00 do 11:30 hod v restauraci Horské chaty Portášky.
Limit pro doběh je 16:30 hod.
Každý z Vás si sám zvolí, kdy vyběhne. Časomírou budou Vaše hodinky i ty chytré a mobily. Po doběhnutí do cíle, nahlásíte Vámi změřený čas pořadatelům.
Trasu všichni znáte. A ten kdo ji nezná, tak tomu poskytneme mapové podklady buď v digitání (gpx) nebo tištěné formě.
Mapa trasy bude zobrazena v digitální podobě v restauraci Horské chaty Portášky, po celou dobu závodu. A to včetně profilu trasy a převýšení.

A večer samozřejmě after párty!

Zvolili jsme tento způsob z důvodů, abychom vyhověli případným nařízením za strany vlády ČR a nemuseli závod zrušit jako minule. Věřím, že pro naše rozhodnutí budete mít pochopení.
Těšíme se na Vás!

Leoš a Michal

Letos 10

S lítostí Vám musíme oznámit, že letošní závod, který se měl konat 10.10.2020 jsme nuceni ZRUŠIT.

Jistě všichni víte z jakého důvodu. Je to díky nařízení vlády ČR ze dne 30.9.2020. Snažili jsme se získat vyjímku, ale byla nám zamítnuta. Závod se tedy nemůže konat, stejně tak večerní afterpárty.

Uvažovali jsme o přesunutí na jiný termín, ale spousta z Vás má již nějaký program. A hlavně nevíme co bude za těch 14 dní.

Horská chata Portášky je stále otevřena a kdo chce, může se za námi zastavit, dát si drink a zanadávat si s námi na koronavirus, vládu ČR, počasí a vlastně na cokoli.

Všichni jste vítáni.

Budeme rádi, když nám zachováte přízeň a uvidíme se za rok 9.10.2021.

8. ročník je za námi

Ahoj kamarádi,
děkujeme, že jste k nám dorazili a zúčastnili se našeho závodu. Můžete se podívat na video od naší letecké lednotky, nebo na fotografie.
Těšíme se na Vás 12.10.2019, kdy se bude konat 9-tý ročník.

Michal

Od roku 2008 s Vámi námi

Ahoj,

v roce 2008, za mnou přišel Leoš s myšlenkou uspořádat běžecký půlmaratón u nás v Krkonoších. Do té doby, žádná taková akce v našem okolí neexistovala.  Já jsem si myslel, že to je bláznovství, ale jelikož vím, jaký je Leoš blázen, tak jsem souhlasil. Za tu dobu, jsme vychytali dětské nemoci, které má každý nový projekt. Stále se snažíme závod inovovat a vylepšovat. Ať změnou trasy, nebo přidáváním občerstvovaček, dle Vašich přání.
Jsem rád, že tu letos opět budete s námi.
Michal

Už by to chtělo pořádnej WEB

Když jsem já a Leoš začínal s Horským půlmaratonem Rubenczal (čti Rýbrcoul) , tak jsme si ani v nejmenších snech neuvědomovali, v jak velkou akci se může naše snažení zvrtnout.
Máme za sebou 7. ročník. Máme za sebou složité vyjednávání se státní správou. Která nám nechce povolit více jak 200 účastníků.
Máme za sebou složitou organizaci zázemí závodu.  Značení tratě, kontrolu tratě před samotným závodem, protože rozmary horského počasí.
Máme za sebou organizaci lidí na předregistracích, na startu, na kontrolních bodech, na občerstvovačkách.
Máme za sebou dokumentaci Vašeho průběhu závodu, ať ze země nebo ze vzduchu.
Ale co jsme zatím nestihli je oficiální web závodu.
Tak tady je …..

Budeme rádi, když nám napíšete, že třeba stojí za starou Bellu, nebo že je tam něco špatně, nebo, že jste nenašli, co jste hledali.

To vše nám prosím napište na: rubenczal@portasky.cz